Usługi ogrodnicze Lublin – Azalia

Doświadczenie i profesjonalizm w świadczonych usługach ogrodniczych gwarantują 100% zadowolenia naszych Klientów, dzięki czemu mogą oni odpoczywać w zadbanym otoczeniu.

Pod swoją pieczą mamy ogrody w Lublinie jak i na terenie całego  województwa lubelskiego.

Zatroszczymy się o twój ogród!
O trawnikach wiemy wszystko!

Trawnik to żywy dywan pod gołym niebem, na każdym metrze kwadratowym rosną setki roślin, które wymagają pielęgnacji. Przede wszystkim regularne koszenie jest podstawą utrzymania trawników w dobrej kondycji. Zabieg ten wykonujemy co tydzień, ponieważ systematyczne strzyżenie trawnika bardzo korzystnie wpływa na jego wzrost i gęstość. Warto również zwrócić uwagę na wysokość koszenia. Jest ona oczywiście uzależniona od rodzaju trawnika ale trzeba pamiętać że źdźbła nie powinny być krótsze niż 2,5 – 3 centymetry.

Aby trawa miała piękny zielony kolor i była zdrowa należy ją nawozić – przynajmniej raz na 2 miesiące – specjalnym nawozem do trawników. W okresie wiosna – lato z dużą zawartością azotu, fosforu, potasu ale także z magnezem i żelazem. W okresie jesiennym nawozem bezazotowym. Brak azotu w nawozie jesiennym nie pobudza trawy do wzrostu natomiast wysoka zawartość fosforu i potasu poprawia kondycję trawy przez zimą – zwiększając jej odporność na przemarzanie.

Nawóz rozsiewamy w bezwietrzne dni na suche źdźbła, gdyż nawóz mógłby przykleić się do mokrych listków zamiast spaść na glebę i spowodować ich poważne uszkodzenie. W celu  równomiernego rozsiania nawozu stosujemy specjalnie do tego przeznaczone siewniki. Po rozrzuceniu nawozu dokładnie podlewamy trawnik.

By cieszyć się  pięknym, wypielęgnowanym trawnikiem oferujemy naszym Klientom zabieg wertykulacji i aeracji murawy. Wertykulacja to zabieg polegający na pionowym nacinaniu trawnika oraz wierzchniej warstwy gleby aby pozbyć się tzw. filcu. Wykonujemy go wiosną oraz w okolicy sierpnia. Służy to lepszemu przyswajaniu składników odżywczych, wody oraz daje impuls dla wzrostu młodych listków traw. Jednocześnie zapobiega gniciu materii organicznej w trawniku i rozprzestrzenianiu się chorób grzybowych. Z kolei aeracja trawnika to nic innego jak nakłuwanie trawnika specjalnymi kolcami –  ma na celu napowietrzenie gleby co przyczynia się do lepszego rozwoju systemu korzeniowego. Poza podstawowymi usługami ogrodniczymi jak koszenie trawnika, nawożenie, wertykulacja i aeracja oferujemy dodatkowe czynności jak piaskowanie, wałowanie, usuwanie mchów i chwastów, dosiewkę trawy, nawadnianie.

Ponieważ nasi fachowcy o trawnikach wiedzą wszystko, potrafią nawet tym najbardziej zaniedbanym przywrócić zdrowy wygląd.

Poznaj bliżej naszą ofertę zakładania trawników.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy wszelkimi radami!

Pielęgnacja ogrodów to nasza pasja!

Nie ma nic piękniejszego niż obserwować jak nasze starannie zaprojektowane ogrody wzrastają i rozwijają się tworząc odpowiednią atmosferę. Dlatego tak ważne są zabiegi pielęgnacyjne dla roślin ozdobnych.

Nasi fachowcy przy pomocy profesjonalnego sprzętu przycinają rośliny iglaste, drzewa i krzewy aby nadać im pożądany kształt i wysokość. Byliny w okresie wiosennym oczyszczamy z martwych liści i pędów także odpowiednio je przycinając. Przycinamy także trawy ozdobne. Pielimy rabatki aby nie dopuścić do rozsiewania się chwastów. Stosujemy odpowiednie nawozy dostosowane do poszczególnych gatunków roślin aby zdrowo rosły a kwiaty pięknie kwitły. Wykonujemy zabiegi chemiczne w celu zwalczania szkodników i chorób grzybowych na roślinach ozdobnych. Jesienią odkurzamy rabaty z opadłych liści. Okrywamy agrowłókniną rośliny, które są wrażliwe na mróz.

Oferowane przez nas usługi ogrodnicze pozwolą Państwu cieszyć się widokiem zdrowej,  bujnej roślinności bez zbędnego wysiłku, dzięki czemu Państwa ogród stanie się ozdobą całego otoczenia. Nasze usługi można zamówić doraźnie lub zapewnić sobie całosezonowy serwis nad zielenią. Nasi specjaliści otoczą Państwa ogród najlepszą opieką .